O nás

DSC_1780

Jmenuji se Jana a jsem maminkou dvou dětí. Mým cílem je změnit kulturu oblékání českých maminek a nabídnout mateřskou módu, která je kvalitní, praktická a zároveň cenově dostupná. Už žádná vytahaná trička, tepláky a sušenky ve vlasech. Buďte krásná doma i mezi lidmi!

Sama dobře vím, jak těžké je najít módní těhotenské nebo kojicí oblečení, které vám padne jako ulité a nepůsobí obyčejně ani lacině. Také moc dobře vím, jak nesmírně důležité je kojení pro dítě i jeho maminku a jaké benefity oběma přináší. Proto chci ženám dopřát skutečné pohodlí, aby mohly své děťátko kdykoliv a kdekoliv diskrétně nakojit. Mateřské oblečení značky Jsem máma navrhuji sama a vkládám do něj všechny své zkušenosti z praxe. Vedle výběru kvalitních látek a materiálů kladu důraz na precizní zpracování a design, přičemž dbám na to, aby mé výrobky byly funkční a udržitelné (slow fashion).

Podpora kojení není jediným cílem projektu. Váš nákup má dopad na konkrétní lidi:

  • Kolekce oblečení Jsem máma šijeme v chráněných dílnách, které zaměstnávají osoby se zdravotním postižením. Svým nákupem jim umožníte uplatnění na trhu práce a dáváte šanci na plnohodnotnější život. Všechny naše švadlenky pro vás šijí oblečení s láskou a pocitem, že jejich práce dává smysl.
  • Z každé vaší objednávky putuje část zisku jako dar pro Domácí hospic Duha v Hořicích, který se stará o těžce nemocné a umírající v konečné fázi jejich života. Jako se schází celá rodina při narození miminka, kterému je náležitě věnována veškerá péče a láska, pokládám za stejně důležité také důstojný odchod z tohoto světa. Proto jsem si vybrala právě hospic, jehož zaměstnance osobně znám a kterým tímto za jejich náročnou službu ze srdce děkuji.

A jak to vlastně celé začalo?

Bazar s mateřskou módou (second hand)

Když se mi v roce 2018 narodil první syn, začala jsem pro sebe shánět nějaké pěkné kojicí oblečení. Protože jsem zastánce udržitelnosti, pátrala jsem nejprve po oblečení z druhé ruky. K mému údivu jsem zjistila, že v té době nikdo v Česku second hand s těhotenskou a kojicí módou neprovozuje. Začátkem roku 2019 jsem tedy založila komisní bazar na Facebooku, který na jednom místě shromažďoval širokou škálu oblečení maminek z různých koutů republiky. Jelikož mi stále častěji přicházelo oblečení všemožně poškozené, které jsem musela z prodeje vyřadit, omezila jsem spolupráci pouze na ověřené dodavatele, kteří vykupují second hand z Německa, Itálie a západní Evropy – některé kousky jdou přímo z obchodu (bez nošení) a dostanou se k nám třeba jen proto, že je nahradila nová kolekce. Díky tomu v naší nabídce naleznete převážně second hand z první ruky, který pro vás pečlivě vybírám, což je ve srovnání s konkurencí naprostý unikát. Můžeme tak držet nízké ceny zboží v top kvalitě.

Naše značka Jsem máma

Spuštěním bazarového prodeje to neskončilo. Chtěla jsem vytvořit něco většího, vlastní projekt, který by mi umožnil se realizovat a zároveň získat zdroje pro pomoc druhým. Řadu let jsem působila jako dobrovolník v hospicu a setkávala se s lidmi na pokraji smrti nebo závažným handicapem. Děkuji za život a možnosti, které mi byly dány. Věděla jsem, že pokud zůstanu jen na sociálních sítích, nikdy nedosáhnu cíle, který jsem si dala. Bylo nutné udělat krok dopředu, a proto jsem 20. června 2021 založila vlastní e-shop s těhotenskou, kojicí a nosicí módou. Pro nedostatek kvalitního zboží na českém trhu jsem se musela porozhlédnout o něco dále, až se mi podařilo navázat spolupráci s jednou britskou návrhářkou, která vlastnila hned několik známých značek v oblasti mateřské módy. Její šaty u nás měly veliký úspěch, ale protože jsem poměrně náročná maminka, často mi nevyhovovaly materiály, kvalita provedení, a vůbec celkově praktická stránka střihu. Na základě četných podnětů od svých zákaznic jsem se nakonec rozhodla navrhnout si kojicí šaty sama a promítnout do nich všechny své zkušenosti a nápady. Krátce na to tu byly moje první kojicí šaty s visačkou „Jsem máma“. Zákaznice byly nadšené a zanedlouho se ukázalo, že dávají přednost tradiční české značce před zahraničními modely. Tento impulz mě natolik inspiroval, že jsem ihned začala vymýšlet další střihy a nové kojicí funkce. Sortiment mateřského oblečení Jsem máma se od té doby neskutečně rozrostl a dnes vám mohu nabídnout přes 100 vlastních produktů.

Zpět do obchodu